p-orjentacija

Министарство просвете и науке и Министарство омладине и спорта у сарадњи са Немачким удружењем за међународну сарадњу (Deutsche Gesellschaft fuer Internationale Zusammenarbeit GIZ BOSS) и "Мрежом РЦ и ЦСУ Србије", реализује пројекат "Професионална оријентација на прелазу у средњу школу". У организацију и реализацију пројектних активности укључени су сви Регионални центри за професионални развој запослених у образовању у Републици Србији у складу са својим капацитетима.

Циљ пројекта је успостављање функционалног и одрживог система и програма професионалне оријентације за ученике на прелазу између основне у средњу школу. Предвиђено је да Пројектом буду обухваћене све основне школе у Републици Србији у периоду од 2011. до 2013. године у складу са договореном структуром и динамиком реализације пројектних активности.

pdfppt