PANAĐUR NAUKE

U utorak i sredu 14. i 15. novembra 2017. godine će u saradnji sa Predškolskom ustanovom „Vukica Mitrović“ iz Leskovca u Naučnom klubu Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju biti organizovan „Panađur nauke“.

Deca iz predškolskih grupa ove ustanove imaće priliku da dva dana izađu iz svoje ustanove i da usvajaju nova znanja kroz istraživanje, isprobavanje,eksperimentisanje i razgovore sa školskim i univerzitetskim profesorima.

Ovaj događaj organizuje se uz podršku Prirodno – matematičkog fakulteta u Nišu, Tehničke škole „Rade Metalac“ iz Leskovca, Centra za promociju nauke,  Narodnog muzeja Leskovac i Tehnološkog fakulteta Leskovac.

Eksperimente i izložbe institucija koje su saradnici, pratiće i izložba didaktičkih sredstava i materijala za istraživačke aktivnosti koje su izradila deca iz predškolske ustanove sa svojim vaspitačima i roditeljima.