Народна библиотека „Радоје Домановић“ Лесковац стални је сарадник Центра за стручно усавршавање у образовању па су тако и манифестацији Ноћ истраживача упошљеници ове установе узели учешће.

За ученике млађег школског узраста реализована је радионица „Књиге на црвеном тепиху: Кастинг за књиге“, на којој су ученици били у улози критчара који на основу кратког представљања књиге даје њену оцену. Радионицу је водила Ана Цветановић.

Интерактивно предавање „Културно и природно благо Јабланичког округа“ било је намењено старијој популацији и имало је за циљ да подстакне на размишљање о важности очувања културног и природног блага неког краја. Реализатор ове активности била је Александра Самокал Јовановић.