У Центру се данас реализује трибина за професоре енглеског језика под називом "Кембриџови испити у циљу праћења постигнућа ученика у складу са Заједничким европским референтним оквиром за језике (ЦЕФР)". Циљеви трибине су: унапређивање компетенција наставника енглеског језика за наставну област, предмет и методику наставе, као и компетенције за поучавање и учење у области праћење постигнућа ученика. Припрема наставника енглеског језика за примену стандарда у настави енглеског језика и оцењивање у складу са стандардима. Размена искустава наставника у коришћењу другачијих начина праћења постигнућа ученика и дискусија о њиховој примењивости и корисности.

Организатор трибине је Cambridge English Language Assessment за Србију, а реализатор консултант ове организације Александра Секулић.