У понедељак, 30. јуна ,у Центру за стручно усавршавање, одржано је саветовању на тему „Поделимо и применимо научено на семинару“. Циљ овог стручног скупа био је размена искустава у области стручног усавршавања наставника/професора, васпитача и стручних сарадника, унапређивање сарадње запослених у образовању и мотивисање учесника за учешће на Конкурсу ЗУОВ-а „Сазнали на семинару, применили у пракси 2014“, као и истицање значаја примене наученог на семинарима.
На овом стручном скупу представљен је првонаграђени рад Конкурса „Сазнали на семинару применили у пракси“ 2011. године Мали травари, који је презентовала Наташа Михајловић учитељ ОШ “Радован Ковачевић Максим” из Лебана и првонаграђени рад у 2013. години Пројекат за пројекат, који је презентовала Виолета Милетић, професор у Пољопривредној школи у Алексинцу .

У другом делу су васпитачи предшколских установа, учитељи, наставници и професори основних и средњих школа Јабланичког округа презентовали примере добре праксе, односно приказали стечено искуство на одређеном семинару које су применили у раду са ученицима.

Презентације су приказали следећи просветни радници: Валентина Павковић,професор српског језика ОШ „Васа Пелагић“ Лесковац; Небојша Стојановић,учитељ ОШ „Радоје Домановић“ Манојловце; Драгана Маринковић,професор математике Средња школа Грделица; Срђан Стевановић, наставник ТИО ОШ “Коста Стаменковић“ Лесковац; Мирела Пузић и Љиљана Ђокић, васпитачи ПУ „Милка Диманић“ Власотинце; Наташа Михајловић и Слађана Ристић, учитељи ОШ „Радован Ковачевић – Максим“ Лебане; Весна Симић, васпитач ПУ „Младост“ Медвеђа; Лела Петровић и Ива Љубисављевић, учитељи ОШ „Ђура Јакшић“ Турековац.

Ово је први у низу од оваквих облика стучног усавршавања, које Центар планира да организује у наредном периоду. Позивамо васпитаче, учитеље, стручне сараднике, наставнике и професоре свих предмета да нам достављају своје примере примењеног стеченог искуства са семинара како би их на следећем стручном скупу приказали колегама.