У огранизацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Завода за унапређивање образовања и васпитања протеклог викенда реализоване су обуке од јавног значаја за учитеље, стручне сараднике и наставнике енглеског језика.

У суботу и недељу 14. и 15. априла саветници и сарадници Школске управе Лесковац одржали су обуке за примену нових програма заснованих на исходима учења.

Ове обуке биће реализоване током априла и маја и биће обухваћени учитељи који ће школске 2018/2019. године водити први разред или ће радити у боравку са групом ученика првог разреда или првог и другог разреда, наставници страног језика који ће радити у првом разреду, стручни сарадници школе и директори – учитељи.

Реализатори обука су у овом термину биле Гордана Станковић и Марина Илић, саветнице Школске управе Лесковац, Јасминка Богдановић, учитељ ОШ „Вук Караџић“ у Лебану и Зоран Илић, учитељ ОШ „Светозар Марковић“ у Лесковцу.