У петак 2.децембра је у Центру за стручно усавршавање у образовању одржана трибина "О читању је реч". Ова трибина реализована је на иницијативу Актива школских библиотекара за Јабланички округ и у сарадњи са Друштвом школских библиотекара Србије. Циљ овог стручног скупа је:Указивање на значај, важност, ефекте читања и мотивацију у циљу развијања личне културе и критичког мишљења код ученика.

На трибини су предавачи говорили о:

• Улози школске библиотеке у развијању читалачких навика код деце;
  • Психологији читања;
  • Читањем и писањем до критичког мишљења;
  • Десетогодишњици од оснивања ДШБС: Где смо данас?

Присутнима су о овим темама говорили: Мира Меглић, председница Друштва школских библиотекара Србије; Драгана Пешић Главашевић, библиотекарка ОШ „Бранко Миљковић“ Ниш, члан Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије; доц.др Жељко Младеновић, Филозофски факултет у Нишу, департман за психологију; Маја Радоман Цветићанин, проф.српског језика ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац и Техничка школа „Прота Стеван Димитријевић“ Алексинац; Соња Ђорђевић, проф. српског језика ОШ „Александар Стојановић“ Црна Трава; мр Весна Филиповић Петровић, библиотекарка ОШ „Васа Пелагић“ Лесковац и Горица Стојановић, библиотекарка ОШ „Вук Караџић“ Лесковац. Модератор овог стручног скупа била је Оливера Ивановић, стручни сарадник у ресурс центру Центра за стручно усавршавање у образовању.