У оквиру пројекта ,,Одговори изазову-усаврши се,, који се спроводи низом активности, 26.12.2020. године, (субота) са почетком у 20 часова, одржано je вече уметности под називом:

Наставници и ученици ствараоци

Своје стваралаштво су показали и приказали:

1. Слађана Радојловић, професор економске групе предмета –сликарка

2. Оливера Илић, учитељица – песникиња

3. Сара Спасић, професорка енглеског језика

4. Група ученика Правно - пословне школе Ниш, читала је своје песме и показала цртеже (Анита Николић - поезија, Ана Николић - цртежи, Сара Урошевић - фотографија и Михајло Костић - поезија)

5. Љиљана Костић Чолић, професор економске групе предмета - песникиња

6. Светлана Пешић, учитељица - сликарка.

Програм је водила и модерирала Марија Младеновић, професор математике иинформатике, координатор и реализатор пројекта. У програму су активно учествовали наставници окупљени око неформалне групе под називом: Место за наставнике. Цео пројекат је реализован уз подршку Центра за стручно усавршавање Лесковац и овом приликом сви наставници исказали су велику захвалност на константној подршци коју уживају од Центра. Целокупна манифестација се организовала на даљину, путем ,,Тимс,, апликације.

powered by social2s

Онлајн трибина „Трска на ветру“ - Капацитет за ношење са тешкоћама одржана је 19. новембра 2020. године од 18 сати, у оквиру циклуса трибина на тему менталног здравља у организацији Центра Психонега и Центра за стручно усавршавање у образовању Лесковац.

Ове године су посебно у жижи интересовања капацитети индивидуе, породице или заједнице да функционише у захтевним и стресним условима живота, да им се прилагоди, избори се и опорави се. Тај капацитет зове се “Резилијентност”.

Теме трибине:

-  Фактори који, граде, штите или угрожавају нашу резилијентност;

-  Стрес наставника, посебно у контексту наставних метода и оцењивања;

-  Духовни аспекти суочавања са тешкоћама;

-  Дискусија, савети, одговори на питања присутних.

Учесници:

-Валентина Николић, дипл. психолог, Гешталт психотерапеут, стручни сарадник-психолог у ОШ "Миладин Митић" у Лапљем Селу  и професор психологије у Медицинској школи у Грачаници, ангажована као терапеут у Центру Психонега. Такође је и Балинт водитељ под супервизијом.

- Миљан Коцановић, дипл. теолог и вероучитељ у ОШ "Учитељ Таса" у Нишу;

- Стеван Станојевић, дипл. психолог, мастер педагог, ангажован као терапеут у Центру Психонега.

Због мера заштите, праћење догађаја је организовано преко Zoom платформе.

powered by social2s

На платформи ,,Тимс,,, 12. новембра 2020. године, Слађана Радојловић, наставница економске групе предмета у Економској школи Ниш реализовала је презентацију примера добре праксе под називом: Вештачка лагуна „Константинове терме“. Овај пројекат реализовала је са ученицима Економске школе у Нишу, а био је представљен и на националном предузетничком такмичењу средњошколаца Србије. Пројекат је својевремено освојио прво место на регионалном такмичењу и друго место на националном нивоу. Ово је други у низу примера добре праксе којем су присуствовали наставници окупљени у групи ,,Место за наставнике“.

powered by social2s

british mentorski sastanciУ оквиру пројекта "Школе за 21. век" у организацији British Council-а, у понедељак 12. октобра 2020. године, у Центру за стручно усавршавање у образовању одржана су два менторска састанка.

Састанцима су присуствовали представници школа које су пратиле обуке пројекта.

powered by social2s

obuka bibliotekari1Народна библиотека „Радоје Домановић“ у Лесковацу уз подршку Центра за стручно усавршавање у образовању Лесковац, организoвала је 02.10.2020. године обуку за библиотекаре средњих школа у Јабланичком округу.

Обуку на тему "Обука за рад у апликацији МБС" је реализовала Татјана Јанков, виши дипломирани библиотекар, Одељења за развој и унапређење библиотечке делатности – Матичне службе.

У складу са Правилником о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника учесници су добили потврду о присуству на 3 сата стручног усавршавања.