У организацији Центра за социјалну политику у петак 31. јануара у Центру за стручно усавршавање у образовању одржан је стручни скуп под називом "Локализација европских интеграција - предшколско образовање и васпитање". Учесници овог скупа били су стручни радници предшколског образовања.

powered by social2s

Издавачка кућа "Нови Логос" је 22. јануара у просторијама Центра за стручно усавршавање у образовању представила своје уџбенике свим заинтересованим просветним радницима Јабланичког округа

powered by social2s
У суботу 18. јануара у Центру за стручно усавршавање у образовању представљен је рад језичко - спортског кампа "Skouras Camp" у Грчкој.

О искуствима и активностима овог кампа са дугогодишњом традицијом говорила је Ирена Марић представник "Skouras Camp" - а за Србију.

powered by social2s

Центар за стручно усавршавање у образовању у сарадњи са Темпус канцеларијом из Београда организовао је радионицу "Избор и планирање каријере". Циљ радионице је представљање смерница ученицима за управљање сопственим каријерним развојем које укључује:

- Информисано доношење одлука;

- Идентификовање сопствених знања, вештина, вредности и интересовања;

- Информисање о каријерним и образовним опцијама.

Радионица је одржана у понедељак 16. децембра. Учесници радионице били су ученици IV године Гимназије Власотинце и Економске школе "Ђука Динић" из Лесковца.

Радионицу је реализовала Ружица Маџаревић, саветник за каријерно вођење и саветовање Euroguidance центар Фондације Темпус

powered by social2s

У понедељак 2. децембра у Центру за стручно усавршавање спољни сарадници Школске управе Лесковац за предмете математика, биологија и техника, Ангела Митић Младеновиић, Ненад Пешић и Данко Данковић, одржали су радионицу „Оперативни план“.

Учесници радионице били су наставници математике, биологије и информатике, као и стручни сарадници средњих школа, са подручја града Лесковца.

На радионици су кратко представљене новине у изради оперативних планова рада и израђени конкретни оперативни планови према потребама присутних наставника.