У петак и суботу, 3. и 4. марта, је у Центру за стручно усавршавање у образовању одржан XИВ Интернационални фестивал гитаре. Организатор овог догађаја је Музичка школа "Станислав Бинички" из Лесковца.

Интернационални фестивал гитаре је јавна музичко-педагошка манифестација која има за циљ сагледавање двогодишњих резултата рада ученика и музичких педагога на инструменту - гитари. Учесници овог фестивала су редовни и ванредни ученици свих основних и средњих музичких школа, сродних музичких институција, студената музичких академија и конзерваторијума, који се такмиче у дисциплинама соло гитара и камерна музика.

У вечерњим сатима одржани су концерти Дарка Багеског и Емануела Буона, који су изазвали велику пажњу грађана.