У организацији Народне библиотеке "Радоје Домановић" из Лесковца, а уз подршку Центра за стручно усавршавање у образовању одржан је дводневни семинар "Вики-библиотекар".

На овој обуци присутни су се упознали са процесом постављања чланака на  слободној енциклопедији - Википедија. Реализатори обуке били су Александра Поповић, Оја Кринуловић, Миле Стијеповић и Игор Живановић, представници Унивезитетске библиотеке "Светозар Марковић" из Београда. Другог дана подршку у реаизацији обуке пружио је и Миљан Симоновић из Лесковца, студент Факултета организационих наука у Београду и Википедијанац 2016.године.

Учесници семинара били су представници градских и специјалних библиотека и неколико школа Јабланичког округа. Овај семинар акредитован је код Народне библиотеке Србије и носи 6 бодова.