Поводом обележавања Светске недеље здраве хране у Центру за стручно усавршавање у образовању је у петак 19. октобра одржана радионица "Здрав школски оброк". Реализатор и иницијатор ове активности је учитељица ОШ "Јосиф Костић" из Лесковца, Драгица Антанасијевић.

У уводном делу радионице одржано је предавање на тему исхране код деце које је реализовала прим. др Вања Илић, начелница Центра за промоцију здравља Завода за јавно здравље Лесковац. Подршку овој активности пружили су и ченици и наставници Трговинско-угоститељске школе Лесковац који су заједно са децом припремали здраве оброке.

Учесници радионице били су родитељи и ученици од I до IV разреда основних школа „Светозар Марковић“, „Вожд Карађорђе“ и „Јосиф Костић“ из Лесковца.