Један од 13 пројеката које програмом Активирај се подржава Канцеларија за младе Лесковац, а самим тим и град Лесковац, је пројекат "Знање на отвореном".

Ученички парламент Музичке школе „Станислав Бинички“ у сарадњи са сарадницима Центра за стручно усавршавање дали су идеју и уредили простор за будуће генерације њихове и свих школа са територије Јабланичког округа у дворишту Центра.

Вредност овог омладинског/волонтерског пројекта износи 83.640,00 динара и карактеристичан је по томе што су ученици сами радили на његовом спровођењу.

Овако адаприрана летња учионица Центра за стручно усавршавање у образовању биће место у коме ће се млади усавршавати, учити и дружити и која ће им помоћи да свој град представе на најбољи начин.