Четврти дан Летње школе CSU Leskovac 🌞остао је резервисан за занимање фотографа 📸
Учесници радионице су се опробали у фотографисању аналогним фотоапаратом, упознали са процесом развијања филма и израде фотографија.
Приказане су им различите врсте фотографија: уметничка, спортска, рекламна,... као и то по чему се оне разликују и по чему су специфичне. Видели су како изгледа један фотографски студио и који су важни елементи фотографија.
У другом делу радионице деца су се опробала у фотографисању на различитим подлогама и практично учила колико је важна светлост за квалитетну фотографију, уз помоћ мобилних телефона.
Радионицу је реализовао Дејан Вељковић, љубитељ фотографије и члан Фото-клуба Лесковаца.
Сви учесници радионице су уједно и учесници мини фото-конкурса Летње школе па им желимо пуно успеха до проглашења најбоље фотографије.
Радионица је реализована 20. јула 2023. године.