Центар за стручно усавршавање у образовању је 03. фебруара 2024. године услед великог интересовања стручних сарадника и наставника основних и средњих школа града Лесковца организовао семинар на тему „Авантуре у царству класичних и дигиталних садржаја-различити видови читања у школском окружењу“.
Семинар су реализовале Бранка Алимпијевић, мастер филолог, ОШ „Никола Тесла“ Винча; Светлана Јакшић, мастер, ОШ "Никола Тесла", Винча.
На овом семинару наставници, библиотекари, стручни сарадници су унапредили дигиталне компетенције у креирању нових видова класичног и е-читања, правилног коришћења информација и подизању нивоа целокупног учења у образовно-васпитном процесу.
Учесници семинара су високо оценили похађану обуку и нагласили да обрађене садржаје могу применити у раду са ученицима.