У организацији Центра за стручно усавршавање у образовању и Школске управе Лесковац, у понедељак, 14.маја, одржан је састанак са директорима основних и средњих школа Јабланичког округа.

Састанку је присуствовао начелник Школске управе,Томислав Симоновић, који је са присутним директорима разговарао о актуелним темама: крос РТС-а, полагање и организација завршних испита и прославе мале матуре. У другом делу састанка присутнима је Марина Илић, саветник за стручно усавршавање,  представљила нови Правилник о сталном стручном усавршавању наставника, васпитача и стручних сарадника. Директорка Школе за текстил и дизајн, Сузана Димитријевић, је презентовала процес лиценцирања директора основних и средњих школа и предшколских установа.