У организацији Центра за стручно усавршавање у образовању у суботу и недељу 15. и 16. октобра одржан је семинар "Примена модела вишеструких интелигенција у настави".
Овај програм стручног усавршавања реализован је по први пут и то са две групе учесника.
Реализатори програма били су: Данијела Кулић, доктор филолошких наука, Филозофски факултет, Универзитет у Приштини; Драган Николић, професор историје, Медицинска школа у Лесковцу и Снежана Зечевић, доктор филолошких наука, Филозофски факултет, Универзитет у Приштини.
Циљ семинара "Примена модела вишеструких интелигенција у настави" је оспособљавање наставника да препознају, искористе и даље развијају вишеструке способности ученика кроз разноврсне технике, материјале и садржаје.