У суботу 5.новембра у Научном клубу Центра за стручно усавршавање у образовању у Лесковцу почеле су активности из пројекта "Експеримент у центру".

У периоду од 05.11. до 03.12.2016.године биће реализовано четири радионица чији су аутори и реализатори Драган Стошић и Предраг Стојановић, наставници физике. У пројекту ће учествовати  25 ученика ВИ, ВИИ  и ВИИИ разреда ОШ „Вожд Карађорђе“ и ОШ „Петар Тасић“ из Лесковца.

Циљеви пројекта су: пробудити истраживачки дух код ученика; извођење огледа који ученицима нису доступни у свакодневној настави; развијање самосталности; испитивање узрока и последица природних појава; формирање секције и поновно окупљање ученика у Научном клубу Лесковац.

Подршку за реализацију овог пројеката дали су Центар за промоцију науке, Центар за стручно усавршавање у образовању и Град Лесковац.