Још два дана вежби одржано је у лабораторијама Технолошког факултета Лесковац протекао је радно.

Док је кроз практичне вежбе једна група учесника Програма за талентоване и надарене ученике радила екстракцију и пречишћавање пигментног екстрата из спанаћа, друга је дискутовала о основама везаним за растворе и начинима њихове поделе.
Касније су практично показали топлотни ефекат растварања различитих супстанци, припремали стандардни раствор кухињске соли одређене концентрације и волуметријски одређивали концентрацију киселине помоћу базе уз примену инкубатора.

Ученици седмог разреда наставили су тему Раствори где су практично извршили кристализацију неких супстанци и указали на њен значај. Такође су говорили о хидролизи и одређивали pH раствора поједених соли помоћу универзалног лакмус папира.

Група ученика осмог разреда је са својим ментором заокружила причу о основама хроматографије. Они су урадили хроматографско раздвајање пигментног екстракта из спанаћа, зачинске паприке и шаргарепе методом ТЛЦ хроматографије, као и хроматографијом на папиру.