Од петка 27. маја до недеље 29. маја у организацији НВО Едукациони центар одржана је обука на тему пројектног планирања која је део пројекта „Подршка школама Јужне Србије у креирању подстицајног ученичког окружења“. Овај пројекат се реализује уз финансијску подршку Швајцарске агенције за развој и сарадњу. Тренери на овој обуци били су Виолета Станковић и Милорад Младеновић.

Први модул обуке обухвата фазу анализе и припреме пројектног предлога и биће организован два пута за две мешовите групе које чине по 25 полазника (представници стручног, наставног и управног кадра основних и средњих школа) из Јабланичког и Пчињског округа. На крају обуке полазници добијају домаћи задатак и настављају да се уз консултације са тренерима баве пројектним планирањем до следећег модула.