У оквиру кампање Агенције за безбедност саобраћаја „Пажња сад!“ у Центру за стручно усавршавање у образовању организована забавно-едукативни програм за ученике првог разреда основне школе „Јосиф Костић“ из Лесковца. Деца су у веселој комуникацији са Пажљивком, пролазили кроз свакодневне собраћајне ситуације: утврдили како се прелази улица, шта значе семафори, како се креће улицом на којој не постоји тротоар, да ли се деца требају сакривати између аутомобила, где деца седе у аутомобилу и тако даље.

Испред Агенције за безбедност саобраћаја били су присутни помоћник директора, начелник Сектора за планирање, развој и квалитет Бранимир Милетић, маркетинг менаџер Жељка Зебић, сарадник за пројекте и планирање Невен Тубић и Игор Бећирић, костимирани глумац који је играо десетогодишњег дечака Пажљивка који добро познаје саобраћајне прописе.