Центар за стручно усавршавање у образовању подржаће заинтересоване ауторе и реализаторе приликом акредитације програма стручног усавршавања за школску 2016/2017. и 2017/2018. годину и расписује

• Конкурс за избор програма стручног усавршавања запослених у образовању које ће Центар подржати приликом акредитације код Завода за унапређивање образовања и васпитања

Конкурс ће трајати  од 20.08.2015. до 20.09.2015. године.

Право да конкуришу имају лица са територије Јабланичког и Пчињског округа са дефинисаним циљевима и идејама које су у складу са потребама стручног усавршавања запослених у образовању. Потребно је доставити пријавни формулар са детаљним описом активности и биографије свих аутора и реализатора (у облику прописаном од стране Центра за стручно усавршавање у образовању Лесковац).

Формуларе доставити лично у ЦСУ Лесковац или на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. до 20. септембра 2015. године.

Комисија ће по јасно утврђеним критеријумима одлучити о избору 20 програма који ће бити финансијски подржани на Конкурсу који расписује ЗУОВ од 01.10.2015. до 31.10.2015. године. Процењује се испуњеност следећих захтева:

-        да програм доприноси развијању компетенција наставника, васпитача и стручних сарадника;

-        да доприноси остваривању циљева образовања и васпитања утврђених Законом, унапређивању развоја деце и ученика и нивоа постигнућа ученика и одраслих, односно унапређивању образовно-васпитног рада;

-        да су делови описа програма међусобно логично повезани и усаглашени;

-        да су референце извођача програма у вези са темом програма;

-        да су референце аутора у вези са темом програма;

-        да су референце реализатора обуке у вези са темом програма и у вези са вештинама и искуством у извођењу обука.

Резултати конкурса Центра за стручно усавршавање у образовању биће објављени до 25. септембра 2015.године.

ФОРМУЛАРЕ МОЖЕТЕ НАЋИ ОВДЕ:

- Помоћни формулар

- Табела активности